Rusija pobedila srpski tim na startu Lige nacija

Fudbalska reprezentacija Rusije pobedila je srpski tim u meču prvog kola grupne faze Lige nacija. Utakmica se održala na VTB-Areni u Moskvi pred praznim tribinama.

Susret je završen rezultatom 3: 1 u korist ruskog tima, prenosi TASS.

U sastavu ruske reprezentacije golove su postigli Artjom Dzjuba (48. minut, iz penala i 81.) i Vjačeslav Karavaev (69), dok je Aleksandar Mitrović (78) postigao gol za ekipu Srbije.

Dzjuba je postigao 26 golova u 43 meča i zauzima drugo mesto na listi najboljih strelaca u istoriji nacionalnog tima, u prednosti je, za sada, Aleksandar Keržakov (30). Karavaev je postigao prvi gol za rusku reprezentaciju, on je odigrao tek drugi meč u sastavu nacionalnog tima, dok je u drugom poluvremenu glavni trener ruske reprezentacije Stanislav Čerčesov dobio žuti karton. Mitrović je postigao sedmi gol i najbolji je strelac u istoriji Lige nacija.

Reprezentacije Rusije i Srbije igraju u trećoj grupi lige B. U paralelnom meču grupe, Mađarska je na gostovanju je bila jača od reprezentacije Turske i pobedila je rezultatom 1: 0. Ruska reprezentacija osvojila je tri poena i zauzima prvo mesto na tabeli u grupi.

U sledećem meču ruska reprezentacija igraće protiv Mađara, na gostovanju 6. septembra, meč će biti odigran u Budimpešti i počeće u 19.00 po moskovskom vremenu. Srpski tim ugostiće tursku reprezentaciju istog dana na svom terenu.

Izvor: Vzgljad