Ruska reprezentacija eliminisana sa „Euro 2020“ nakon poraza od Danaca

© Grigorij Dukor/TASS

Ruska fudbalska reprezentacija pretrpela je neslavni poraz od Danaca na šampionatu „Euro 2020“ u odlučujućoj utakmici za izlazak u plej-of. Ekipa, koju je predvodio trener Stanislav Čerčesov, izgubila je sa rezultatom 1: 4 od rivala i morala je da se izvini navijačima.

Utakmica između reprezentacija Rusije i Danske odigrana je u ponedeljak u Kopenhagenu. U prvom poluvremenu ruski tim je igrao tromo, a jedini opasan trenutak za Dance stvorio je Aleksandar Golovin.

U drugom poluvremenu Artjom Dzjuba postiže pogodak iz penala. Rusi su do tada već primili dva gola, a potom su danski igrači postigli još dva – istakli su se Mikkel Damsgaard, Jusuf Poulsen, Andreas Kristensen i Joakim Mele.

„Ne znam kako se ovo dogodilo. Rezultat nam nije odgovarao, morali smo se otvarati, rizikovati. Zbog toga je došlo do puno grešaka“, prokomentarisao je ishod utakmice vezivni igrač ruske reprezentacije Daler Kuzjaev.

Artjom Dzjuba rekao je da su se u meču sa Danskom ruski fudbaleri „osramotili“. „Želeo bih da se izvinim svima koji su verovali u nas, krivi smo“, rekao je kapiten ruske reprezentacije.

U tri meča grupne faze ruski fudbaleri su napravili grube greške i postigli samo dva gola na turniru. Kao rezultat, ruska reprezentacija zauzela je poslednje, četvrto mesto u grupi.

Izvor: Ridus.ru